Jak připravit motocykl na sezónu

                                                             Jak připravit motocykl na sezónu

 

 

Co všechno je dobré udělat, než vyrazíte na první vyjížďku po zimě ?

 

 

1. Dobití akumulátoru je jedna z nejdůležitější věcí, abyste vůbec mohli nastartovat motocykl. Akumulátor je nejlepší nabíjet celou zimu pravidelně, alespoň jednou za měsíc. Prodlužuje se tím životnost baterie. Pokud máte baterii odpojenou celou zimu, tak před uložením na své místo, je dobré očistit kontakty od koroze a dopřát ochrannou vazelinu. Zde vše pro AKUmulátory / baterie .

 

 

 

2. Dostatek oleje je další základní věc před vyjetím. Kontrola hladiny oleje je také pravidelným úkonem před každou jízdou. Jestliže byl olej před zimou dolitý, je přesto kontrola po zimě důležitá. Pokud není nikde olejová skvrna, měla by hladina být v pořádku. Hlídejte si i výměnu oleje a pokud ho měníte v servisu, myslete na to, že je dobré se včas objednat. Servisy jsou na jaře dost plné, tak ať nepromeškáte první jízdu v krásném počasí. Nabídka kvalitních značkových olejů od prověřených a cetifikovaných dodavatelů.

 

 

3. Údržbu řetězu je dobré udělat již před zimou. Pokud se Vám nechtělo a nebo jste na to zapoměli , tak se do toho pusťte než vyjedete. Řetěz je potřeba vyčistit, namazat a překontrolovat jeho napnutí. Samozřejmě je potřeba k tomu použít ty správné výrobky. Nabídka produktů pro mazání řetězů  plus čištění řetězů.

 

4. Brzdy jsou jednou z nejdůležitějších součástí každé motorky, proto je nutné věnovat jim pozornost. Kontrolujeme dostatek kapaliny v systému a jestli nedochází k jejímu úniku. Vyzkoušejte chod páček přední i zadní brzdy, musí vyvíjet tlak a nesmí se propadat. Rovněž zkontrolujte brzdové destičky. Tloušťka nesmí být menší než je uvedeno v příručce. Mrkněte na značkové komponenty brzd pro Váš stroj.

 

 

5. Kontrola chladicího systému zabere pouze malou chvilku. Prohlédneme hadice, spoje a hladinu chladící kapaliny. Podle manuálu k vaší motorce zkontroluje hladinu a pokud je chladící kapaliny málo, doplníme ji buď chladící kapalinou určenou pro vaší motorku a nebo destilovanou vodou. Jestliže máte v systému tu stejnou kapalinu dlouho, zvažte její výměnu. Kapaliny pro chlazení Vašeho biku.

 

 

6. Světla by se měla kontrolovat před každou jízdou, ale to dělá málokdo. Občas je to ale potřeba udělat. U motorky je především potřeba věnovat pozornost funkci blinkrů. Jejich nefunkčnost může způsobit velké nepříjemnosti a kontrola nezabere moc času. Při výměně vadné žárovky můžete vybrat i výkonnější zdroj světla , kerý má lepší svítivost.

 

 

7. Správný tlak pneumatik musíme bezpodmínečně zkontrolovat a pokud je potřeba, tak pneumatiky dohustit. Jaký správný tlak v pneumatikách má být, najdete v příručce výrobce nebo u zadního kola na kyvné vidlici. Nezapomeňte zkontrolovat hloubku dezénu, která je dána zákonem tj. min.1,6 mm. Naše nabídka všeho potřebného pro pneu .

Pokud byla nádrž celou zimu plná paliva (nejlépe bez biosložky, nebo ošetřeného aditivy), je potřeba udělat krátkou jízdu, aby se dostalo palivo do celé palivové soustavy. Pokud zůstala nádrž prázdná, doplňte ji novým palivem.

 

Nic nenalezeno

0 produktů k porovnání PorovnáváníZobrazit porovnávání