Motocykly a čtyřkolky

NOVINKY RST 2018 OOP

          NOVINKY 2018

Nově osobní ochranný prostředek, který již vstoupí v platnost 21.4.2018. Nahradí původní směrnici. V něm je motocyklové oblečení klasifikováno jako OOP-osobní ochranný prostředek. Veškeré motocyklové oblečení vyrobené po tomto datu bude muset  být opatřeno označením CE. 
Musí se jednat o štítek pevně spojený s oblečením obsahující piktogram motocyklu, identifikační číslo a výsledek testu ve tvaru A,AA,AAA.
Hodnocením A bude vybaveno oblečení poskytující nižší úroveň ochrany tak, aby ochranné prvky co nejméně zasahovaly do ergonomie a váhy produktu. Týká se to zejména oblečení zejména do podmínek, kde by vyšší úroveň byla nevhodná , například v hodně teplém počasí.
Štítkem AA bude vybaveno oblečení, které by mělo nabídnout takovou zlatou střední cestu, rozumný poměr mezi ergonomií a mírou ochrany. 
A nakonec AAA  bude nabízet nejvyšší možnou ochranu, nicméně na úkor ergonomie  a váhy, ale zase si můžete být jisti, že v případě pádu je o vás z hlediska oblečení postaráno nejlepším možným způsobem.
Výsledek testů-velmi důležitým faktorem při hodnocení je , že celkový výsledek testu se odvíjí od nejslabšího článku. Pokud si tedy pořídíte AAA  bundu, veškeré testované části  dosáhly v individuálním testu  hodnocení AAA. Pokud by jediný ochranný prvek dosáhl AA, nemůže být celý produkt označen AAA, alez získá jen AA. V případě  RST splňují toto nařízení, veškeré  novinky pro  rok 2018 a všechny mají certifikaci laboratoří.

Facebook